Steam Temasını Değiştirme

Merhaba

Steam platformu hemen hemen hepimizin oyun oynarken kullandığımız bir platform. Steam uygulaması kendine özgü bir temaya sahip ancak biz bunu kolay bir şekilde kendimize uygun şekilde değiştirme özgürlüğüne sahibiz. Hatta illa twitch veya youtube da değişik temalara sahip yayıncılara denk gelmişsinizdir. Şimdi size nasıl tema veya arayüz değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle istediğimiz temayı bulmamız gerekiyor bunu için ise google yardımıyla steam tema yazarak sitelere ulaşabilirsiniz ancak en çok kullanılan sitelerden biri olan http://steamskins.org  sitesini kullanabilirsiniz.

1 – Temamızı indirdikten sonra dosyalarımızı C:\Program Files (x86)\Steam\skins kısmını atmamız gerekiyor. Buraya dosya konumu aç kısmından veya direk bilgisayarımdan ulaşabilirsiniz.

2 – Rardan çıkarttığımız klasörü skins klasörüne atıyoruz.

3 – Sonra steam uygulamasını açıp sol üst kısımdan steam kısmına tıklayıp ayarlara giriyoruz.

4 – Açılan pencerede arayüz kısmına tıklıyoruz.

5 – Arayüz bölümünde ise kullanmak istediğiniz görümüne tıklayınız kısmından temamızın ismini seçiyoruz.

6 – Son olarak tamama tıkladığımızda steam uygulamasını açıp kapatmak için bir uyarı verecek açıldıktan sonra yeni görünüm ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kadar kolay işlemler ile steam arayüzünü güzel bir hale getirebilirsiniz. Steam tema seçiminiz kişiden kişiye değişmekte ancak yayıncılarından sıkça kullandığı bir tema olan Metro teması gayet başarılı olan temayı önerebilirim. Temaya https://www.metroforsteam.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İyi oyunlar 🙂

 

Bla Bla Bla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir